amadeusmusique.com

Przeżyjmy to razem

Witaj ~GościuZaloguj/Zarejestruj

Witamy cię ~Gościu! Jeżeli jesteś u nas pierwszy raz i nie masz jeszcze konta, zapraszam cię do Rejestracji! Jeżeli zapomniałeś hasła, Przypomnij je!

Hoshizora Kiseki (2006) Napisy PLdodany: 15/02/2011

Gatunek:
Bajki
Data Dodania:
15/02/2011
Wyświetleń:
2253
Komentarzy:
0
Opis: (krótkie streszczenie fabuły filmu):

Dawno temu przyjaciel z dzieciństwa podarował Kozue kawałek meteorytu. Od tamtego czasu Kozue bardzo interesuje się gwiazdami, jest członkinią szkolnego kółka astronomicznego, a w wakacje postanawia wyruszyć do miejsca, gdzie spadnie kolejny meteoryt. Kroi się wakacyjna wyprawa w poszukiwaniu przygody… A może raczej – miłości? Co wiąże Kozue z dziwnym chłopakiem w skafandrze kosmicznym? Do kogo należy tajemniczy głos, który od czasu do czasu słyszy? Czego chce stado „facetów w czerni”? Wkrótce w opuszczonym planetarium dojdzie do spotkania, przeznaczonego bohaterom przez los… Po tej produkcji wyraźnie widać, że jej twórcy dopiero się „uczą” i nie są w reżyserskim fachu naturalnymi geniuszami jak mistrz Shinkai. Akcja jest poprowadzona dość równo, a całość, mimo trochę zbyt przewidywalnego zakończenia, ma urokliwy, przyjemny nastrój. Jednak – podobnie jak u Makoto Shinkaia – bardzo dużo czasu poświęcono na budowanie związku między postaciami, a zdecydowanie zaniedbano przedstawienie realiów, w których osadzona jest opowieść. Przez to sama historia jest trudna w odbiorze, a postaci i ich motywacje wydają się nieco sztuczne i nie do końca zrozumiałe. Akcja niepotrzebnie „ucieka” od głównych bohaterów, na przykład ku przyjaciółce Kozue, Maki, i jej przyjacielowi, Mitsuru. Świat przedstawiony w tym filmie sprawia wrażenie bogatego, wydaje się jednak, że twórcy zbyt wiele postanowili zostawić wyobraźni widzów. Od strony technicznej anime prezentuje się bardzo dobrze: projekty postaci są ładne i wystarczająco charakterystyczne, animacja staranna, tła bogate i szczegółowe. Ilustracja muzyczna jest raczej skromna i powtarzanie głównego tematu może stać się denerwujące, jednak temat ten jest ciekawie urozmaicany i może się podobać. Także doborowi seiyuu niczego nie można zarzucić. Hoshizora Kiseki nie jest produkcją, która powala na kolana – bardziej wyrobionych widzów mogą irytować kiksy, typowe dla prac niedoświadczonych twórców. Jednak jest to już pozycja na tyle dojrzała, by mogła zapewnić niecałe pół godziny dobrej rozrywki. Z pewnością warto odnotować nazwiska twórców i obserwować, czego dokonają w przyszłości.


Hoshizora Kiseki (2006) Napisy PLdodany: 15/02/2011

KomentarzeOpinie użytkowników

  • Psot: Jeszcze nikt tego nie komentował, może Ty to zrobisz... (dawno temu :))

    KategorieFilmy / Seriale

    Użytkowników:18213 Online:112 Zarejestrowanych dzisiaj:27 Filmów w bazie:7457 Odcinków Seriali:19816

    Uwaga, żaden z materiałów wideo nie jest hostowany na serwerze amadeusmusique.com. Serwis udostępnia tylko i wyłącznie informacje o filmikach, filmach i serialach oraz umieszcza linki do zamieszconych materiałów na serwisach hostujących np. (YouTube, MegaVideo, Vimeo). Wszelkie roszczenia prawne należy wnośić do administratorów serwisów udostępniającyh materiały. Serwis amadeusmusique.com nie odpowiada za materiały umieszczone przez użytkowników oraz ich komentarze.